aktuální akce

Sadbové brambory na rok 2022

Odrůdy   :   Antonie , Adéla , Dominika , Red Anna , Impala, Marabel, Jasmína

Na uskladnění

Red Anna (Vysočina) k uskladnění varný typ B přílohové

Na uskladnění

Adéla  (Vysočina) k uskladnění  varný typ B přílohové/salátové 

Na uskladnění

Rosara (Vysočina) k uskladnění varný typ AB salátové

Na uskladnění

Anabell  (Vysočina) k uskladnění varný typ AB salátové

Kysané zelí

odkaz na recept
Recept a příprava

Upozornění všem !!!

Stále častěji se k nám obracejí podvedení lidé kteří zakoupili zboží od podomních prodejců a již nás kontaktovala i policie s případama ukradených peněz při takovém prodeji kdy si lidi nechaj donést zboží do bytu!! Podvodníci také používají našeho dobrého jména a dokonce vám vystaví i paragon sice s podpisem Šanca ale bez razítka. Prosím dávejte si pozor a při takovém pokusu nás můžete kontaktovat.  Richard Šanca

Odborník radí

Brambory jsou vysoce bohaté na minerální látky: draslík, hořčík, vápník, železo, kobalt, zinek, fosfor. Fosfor je nutný pro tvorbu zdravých zubu. Nezbytný je pro uvolněni energie v buňkách a pro střebáváni živin. Z vitaminu je zde zastoupen vit. C a vitaminy skupiny B.

Dietetická poradkyně na výživu Bc. Irena Krykorková připomíná, že brambory jsou nedoceněným zdrojem vitaminu C. "Ten ale velice rychle mizí, krájíte-li je obyčejným nožem nebo strouháte na hliníkovém struhadle. Vyplatí se používat kvalitní nerezové pomůcky. Syrové brambory loupejte jen tehdy, když jsou nazelenalé nebo už klíčí a to z důvodu odstranění škodlivého solaninu. Uvařené brambory neuchovávejte ani neohřívejte, pak se z nich ztrácí veškerý vitamin C.

Bramborárna Šanca na Facebooku

Sledujte náš facebook, kde naleznete nejaktuálnější akce a novinky.